Bouwen aan een toekomst – in Kenia én bij Het Nut
6 maart 2025 - 22 dagen voor vertrek
Bouwen aan een toekomst – in Kenia én bij Het Nut
Een huis is zoveel meer dan een dak boven je hoofd. Het is een plek van veiligheid, een fundament voor groei en ontwikkeling, en de basis voor een betere toekomst. Dit besef werd me des te duidelijker door mijn eerdere projecten in Sri Lanka en Roemenië, waar ik met eigen ogen zag wat een solide thuisbasis kan betekenen voor een gezin. Dit jaar zet ik mijn reis voort naar Kenia, waar ik samen met een groep inspirerende vrouwen en Habitat for Humanity zal bouwen aan huizen voor gezinnen die het hard nodig hebben.
Een huis als startpunt
Huisvesting is een van de meest fundamentele levensbehoeften. Het biedt bescherming, stabiliteit en ruimte om dromen waar te maken. Voor veel gezinnen in Kenia is een veilig huis echter niet vanzelfsprekend. Lekkende daken, slechte ventilatie en een gebrek aan basisvoorzieningen maken het dagelijks leven een uitdaging. Door samen te werken aan stevige en veilige huizen, helpen we gezinnen niet alleen aan een dak boven hun hoofd, maar geven we hen ook de kans om verder te bouwen aan hun toekomst.
Tijdens deze bouwweek zal ik, samen met een groep gedreven vrouwen, letterlijk de handen uit de mouwen steken. Bakstenen stapelen, cement mengen en muren optrekken: elke handeling draagt bij aan een betere toekomst voor een gezin. Het is bijzonder om te ervaren hoe iets tastbaars als een huis zoveel impact kan hebben. Het geeft een gezin de mogelijkheid om zich te focussen op werk, onderwijs en een stabieler bestaan.
De verbinding met Het Nut
Wat ik tijdens deze bouwweken doe, sluit nauw aan bij mijn werk als eigenaar van Het Nut. Al 14 jaar bied ik mensen een plek waar ze kunnen werken, verbinden en vrijheid kunnen ervaren. Net zoals een veilig thuis een fundament is voor persoonlijke groei, zo geloof ik dat een inspirerende werkplek mensen helpt om het beste uit zichzelf te halen.
Bij Het Nut draait het niet alleen om een mooie locatie, maar ook om het gevoel dat een ruimte je kan geven. Of het nu gaat om een retraite, een zakelijke bijeenkomst of een creatieve brainstormsessie – de juiste omgeving maakt het verschil. Net als een huis biedt een werkplek de kans om te bouwen aan iets groters: nieuwe ideeën, samenwerkingen en persoonlijke groei.
Samen bouwen aan verandering
De impact van deze bouwweek reikt verder dan de huizen die we bouwen. Het gaat om het creëren van kansen, het ondersteunen van gezinnen en het geven van een nieuw perspectief. En daarin kan iedereen bijdragen.
Ik zal zelf mijn reis betalen, maar al het extra wat ik ophaal zal ik direct doneren aan Habitat. Zo bouwen we met zijn allen mee aan een betere toekomst – een duurzame oplossing, overal en altijd.
Wil jij ook een steentje bijdragen? Met een donatie, groot of klein, help je een gezin op weg naar een betere toekomst. Samen kunnen we niet alleen huizen bouwen, maar ook mogelijkheden en kansen.
Dank je wel voor je steun! Samen maken we het verschil. Liefs, Petra